תפריט נגישות

טוראי נמרוד נימי לונדון ז"ל

נמרוד לונדון
בן 18 בנפלו
בן צפורה ויורם
נולד ברמת גן
בכ"ח באייר תשכ"ד, 10/5/1964
התגורר בתל אביב
התגייס ב-2.8.1982
שרת בחיל השריון, חיל רפואה
יחידה: בה"ד 10
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ח בחשוון תשמ"ג, 14/11/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: לבנון
באזור לבנון
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
חלקה: 16, שורה: 5, קבר: 11.
הותיר: הורים, אחות ואח

קורות חיים

נמרוד המכונה במשפחה נימי בן צפורה ויורם, נולד ביום כ"ח באייר תשכ"ד (10.5.1964) בבית חולים "מאיר". נמרוד התגורר עם משפחתו ברמת-גן, ובה למד בבית-הספר היסודי "עליות" ובבית-הספר התיכון "בליך". בלימודיו גילה נמרוד התעניינות רבה במקצועות הומניים,בעיקר בספרות ובהיסטוריה.הוא סיים את לימודיו התיכוניים במגמת היסטוריה. נמרוד היה ספורטאי חובב.

הוא היה חבר באגודת "ברית מכבי עתיד" ברמת-גן, ולאחר מכן באגודת "מכבי תל-אביב". ענף הספורט שבו הצטיין היה - שחייה. הוא השתתף בתחרויות רבות, זכה להצלחה וקיבל בשל הישגיו הנאים אותות הצטיינות, תעודות ומדליות.

נמרוד הצטיין בכשרון ציור ורישום. הוא הרבה לצייר, וקיווה שתחביבו זה יהיה גם מקצועו בחיים. הוא נרשם למדרשה לגרפיקה וציור, למד בה בשעות הערב וסיים בהצלחה קורס במגמה של עיצוב גרפי. הוא קיווה כי אחרי שישתחרר משירות החובה בצה"ל, יתקבל כתלמיד בבית-הספר לאמנות "בצלאל" בירושלים.

כשסיים את לימודיו התיכוניים, התגייס נמרוד לצה"ל. הוא עבר אימוני טירונות והוצב לשרת בחיל השריון. אבל גם בחיל זה חיפש את הצד ההומני. לפי בקשתו, הוא נשלח לקורס חובשים קרביים. לפני שנשלח לבה"ד 10, עבר קורס הכנה לחובשים קרביים. הוא התייחס ללמודים בשיא הרצינות והשקיע שעות רבות (אפילו בזמן החופשה רגילה שקיבל לפני תחילת הקורס) בהכנת קלסר עם חומר לימודי שנישאר בביתנו למזכרת. כדרכו שילב בין השורות ציורים ואיורים בצבעים שהפכו את החומר הלימודי למלבב ומרשים. ביום כ"ח בחשון תשמ"ג (14.11.1982), בהיותו בקורס החובשים, נהרג נמרוד בתאונת נשק. בן 18 שנים הוא היה בנופלו. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בקריית שאול בתל-אביב. נמרוד השאיר אחריו הורים, אחות ואח - גליה ונועם שאליהם היה קשור מאוד.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה