תפריט נגישות

טוראי חובב שלמה ז"ל

חובב שלמה
בן 20 בנפלו
בן זהבה וחיים
נולד ברמת גן
בכ"ז בניסן תשכ"ט, 15/4/1969
התגייס ב-יולי 1987
שרת בחיל החימוש יחש"מ 650
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ז באדר ב' תשמ"ט, 2/4/1989
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול

קורות חיים

בן זהבה וחיים. נולד ביום כ"ז בניסן תשכ"ט (15.4.69) ברמת גן. שמו, חובב משקף את שחש כלפי הזולת ואת רחשי הזולת כלפיו. הוא החל את לימודיו בבית-הספר היסודי 'חורב' רמת גן והמשיכם בישיבת 'אוהל משה' בבני ברק. כבר במהלך לימודיו בישיבה נתגלו אופיו האצילי וטוב-לבו, כשנהג להיפגש בסתר עם חבר, עולה מצרפת, שהיה מקור ללעג בשל העברית השגויה שבפיו, וללמדו את השפה העברית. את לימודיו התיכוניים עשה במגמת חשמל בישיבת 'אור משה' בתל אביב.

חובב אהב את מקצוע חשמלאות הרכב והקדיש לו את רוב זמנו. הוא עמד בהצלחה בבחינות הבגרות וקיבל הסמכתו כעוזר חשמלאי. את זמנו הפנוי הקדיש לתחביביו המרובים - מוזיקה, ענפי ספורט שונים, פיתוח גוף, סרטים, ספרים, אמנות ועולם האלקטרוניקה, שכה ריתק אותו.

ביולי 1987 גויס לצה"ל. חובב שירת בחיל החימוש. שאיפתו לשלמות באה לידי ביטוי בהצטיינותו כחייל ובמסירותו, תוך מתן דוגמה לשאר החיילים. חובב, בחור דתי חדור אמונה, היה איש שיחה וחברה. חבר נאמן שחלק כבוד לכל אדם באשר הוא. היה איש משפחה והרבה להקדיש מזמנו למשפחתו.

במהלך תאונת-דרכים שאירעה ביום כ"ז באדר ב' תשמ"ט (2.4.1989) נפל חובב בעת מילוי תפקידו. הוא הובא למנוחת-עולם בבית-העלמין הצבאי בקרית-שאול. השאיר אחריו הורים ושבעה אחים ואחיות.

במכתב למשפחה השכולה כתב מפקדו: "חובב היה בעל מקצוע מעולה, חביב על כל חיילי הפלוגה. מילא את המוטל עליו בצורה הטובה יותר, חברותי ומקובל על חבריו. מסור ואחראי, חובב התנדב לכל משימה שקיבלה הפלוגה...".

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה