תפריט נגישות

דבר ראש העיר

ישראל זינגר, ראש העיר רמת גן (צילום: מנחם רייס)

משפחות שכולות יקרות! 
תושבים יקרים!

עיריית רמת-גן שוקדת על הנצחת הנופלים והנחלת המורשת של הבנים והבנות שנפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה.

בבית יד לבנים הוקם חדר זיכרון מרגש, כאשר לצד הזיכרון מתקיימות בבית, במהלך כל ימות השנה, פעילויות שונות המאפשרות לחשוף את מורשת הנופלים ואת זכרם לקהלי יעד רבים.

אין מרפא לשכול ואין במילים כדי לנחם, אך יש מעט נחמה בידיעה שנשמר זיכרון הנופלים – יקירכם. יש מעט נחמה בזיכרון מעשיהם, בזיכרון המורשת של היקרים מכל, בהכרת משפחתם וחבריהם ומעל לכל, בזיכרון סיפור חייהם.

משפחות יקרות,
בהתרגשות גדולה זכינו להשיק לאחרונה אתר אינטרנט מתקדם "גלעד-לזכרם" ליקירינו - חללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה מבני ותושבי רמת-גן.

האתר הוקם בשיתוף עם בית יד לבנים והוא מהווה הגשמת החזון להנגשת חדר הזיכרון לכל בני המשפחה ותושבי העיר בכל מקום ובכל זמן. זאת כחלק מרכזי ממטרות יד לבנים: "להנציח את זכרם של חללי העיר רמת-גן לדורות הבאים".

אתר ייחודי זה מטרתו כפולה: מצד אחד הוא מאפשר להתחבר אל כל החומרים הנמצאים בחדר הזיכרון ביד לבנים, באמצעות המחשב והטלפון החכם מכל מקום בעולם, ומקנה אפשרות להוסיף חומרים כגון מכתבים, תמונות, קבצי מלל, קבצי PDF, סרטונים, קטעי עיתונים, קישור לאתרים רלוונטיים ועוד. 

מצד שני, אתר האינטרנט פותח צוהר לבתי הספר ולתלמידים רבים להכיר את סיפור חייהם של בוגרי בית הספר ולהיות שותפים להרחבת המידע אודות הנופלים, להוקיר ולחבק את המשפחות השכולות ולהכיר את סיפורי הגבורה ואת התקומה של מדינת ישראל.

בכוונתנו להפעיל את תלמידי בתי הספר ומערכות החינוך ברמת-גן ולשלבם כחלק בלתי נפרד בפעילות יד לבנים.

אני מאמין שבאמצעות אתר זה נוכל להתייחד עם יקירינו ולחבר את כל בני המשפחה, ובעיקר בני הדור השני והשלישי, לזכרם ומורשתם של הנופלים.

אני מקווה שתנצלו את האפשרות להרחיב את המידע אודות יקיריכם כדי שכולנו נוכל להכיר ולהוקיר אותם ואתכם.

מחבק ומחזק אתכם.


שלכם ובשבילכם,

ישראל זינגר
ראש העיר


בניית אתרים: לוגו חברת תבונה