תפריט נגישות

סמל פנחס פיני ליפשיץ ז"ל

פנחס ליפשיץ
בן 34 בנפלו
בן אסתר ופסח
נולד בתל אביב
בי"ב באדר א' תש"ח, 22/2/1948
התגורר ברמת גן
התגייס ב-מאי 1966
שרת בחיל כללי
יחידה: מפ' אזור מגור 309
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ה בחשוון תשמ"ג, 11/11/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: צור
באזור לבנון
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: רעיה, שני ילדים, הורים ואח

קורות חיים

בן אסתר ופסח, נולד ביום י"ב באדר א' תש"ח (22.2.1948) בתל-אביב. הוא סיים את בית-הספר היסודי "הכרמל" ואחרי כן עבר ללמוד בבית-הספר התיכון "ג'אולה". כעבור שנה עבר לבית-הספר המקצועי "אורט". בהיותו נער נהרג אחד מאחיו ליד עין-גדי, בעת שטייל עם כיתתו במסגרת הגדנ"ע. המשפחה, שידעה שכול, ליוותה בחרדה את בנה השני כאשר התקרב מועד גיוסו לצה"ל.

במאי 1966 התגייס, עבר אימוני טירונות ונשלח לקורס נהגי משאית. הוא השלים בהצלחה את הקורס וכל תקופת שירותו הועסק כנהג. פנחס לחם במלחמת ששת הימים ואחרי המלחמה הועלה לדרגת סמל. במאי 1969 השתחרר מן השירות הסדיר, התחתן ועבר לגור ברמת-גן. גם בחייו האזרחיים עבד כנהג.

כשפרצה מלחמת יום הכיפורים נקרא לשירות והוביל גייסות לחזית. במלחמת שלום הגליל גויס לשירות מילואים והוצב כנהג בבית הממשל הצבאי בצור.

ביום כ"ה בחשוון תשמ"ג (11.11.1982), כתוצאה מהתפוצצות מיכל גז בבית הממשל, קרס הבניין וקבר תחתיו את יושביו. בין ההרוגים היה גם פנחס. בן 35 היה בנפלו.

הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בקריית-שאול בתל-אביב.

השאיר אחריו רעיה, שני ילדים, הורים ואח. מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "פנחס ביצע את כל המוטל עליו במסירות והיה אהוד על חבריו".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה