תפריט נגישות

סרן יוסף יהודה ספי מרמלשטיין ז"ל

יוסף יהודה מרמלשטיין
בן 25 בנפלו
בן חיה ונפתלי
נולד ברמת גן
בג' באב תשי"ט, 7/8/1959
התגורר ברמת גן
התגייס ב-ינואר 1978
שרת בחטיבת אלכסנדרוני
נפל בקרב
בכ"א בטבת תשמ"ה, 14/1/1985
מקום נפילה: ארזי
באזור לבנון
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: אשה, הורים ושתי אחיות

קורות חיים

בן חיה ונפתלי, נולד ביום ג' באב תשי"ט ( 7.8.1959) ברמם-גן. יוסף למד בבית-הספר היסודי "יהלום" בעירו וסיים את בית-הספר התיכון "בליך" במגמה חברתית. בתקופת לימודיו ייה ספי חבר בתנועה הצופים ברמת-גן, תחילה כחניך ואחר-כך כמדריך.

יוסף -גויס לצה"ל בסוף ינואר 1978 ולאחר הטירונות הוצב בחטיבת גולני. הוא עבר קורס מ"כים-חי"ר והצטרף לסגל המפקדים בבסיס האימונים של החטיבה. ספי סיים בהצלחה קורס קצינים, היה מ"מ בבית-הספר למ"כים של החטיבה ומונה לתפקיד מ"פ בגדוד חי"ר.בהמלצה להעניק לו דרגת סגן נאמר: "קצין שקט, יסודי מאוד ויעיל מאוד בעבודתו. בעל מוטיבציה להצלחה ואהוד מאוד על פקודיו".

לאחר שירות של כמה שנים בצבא הקבע והחליט יוסף להשתחרר ולצאת ללימודים.במחצית אוגוסט 1982 שוחרר סגן יוסף מצה"ל. הוא החל ללמוד כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת תל-אביב והצטיין בלימודיו. את שירות המילואים עשה כמ"פ בגדוד חי"ר.

ביום כ"א בטבת תשמ"ה (14.1.1985) נפל סגן יוסף בקרב בלבנון במבצע שלום הגליל והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בקריית שאול. לאחר נופלו הועלה לדרגת סרן. השאיר אשה הורים, ושתי אחיות. בחוות הדעת על לחימתו בלבנון נאמר: "קצין מצטיין ומקצועי, מונה לתפקיד מ"פ למרות גילו הצעיר". במכתב התנחומים של שר הביטחון למשפחה, צוין כי ספי "היה לוחם וקצין מצטיין, צנוע, נעים הליכות, מקובל ואהוד על חבריו בפלוגה ובגדוד".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה