תפריט נגישות

סגן פלטיאל פלטי וקסלר ז"ל

פלטיאל וקסלר
בן 25 בנפלו
בן מינה ויעקב
נולד ברומניה
בכ"ב באלול תרצ"ב, 23/9/1932
שרת בחיל התותחנים
יחידה: עוצבת עמוד האש - מפקדת האגד
נפל בעת שירותו
בי"ז בחשוון תשי"ח, 11/11/1957
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 1, חלקה: 10, שורה: 2, קבר: 14.

קורות חיים

בן יעקב ומינה. נולד ביום כ"ב באלול תרצ"ב (23.9.1932) בעיר פלויישט אשר ברומניה. בשנת 1940 עלתה המשפחה לארץ באניית מעפילים אחרי נסיעה רבת-תלאות. במשך זמן קצר התערה בחיי-הארץ ואף רכש את השפה העברית. שנות-חייו הראשונות בארץ עברו עליו בתל-אביב, שם למד בבית-הספר היסודי "בלפור" והשתייך לתנועת-הצופים.

משעבר לרמת-גן החל לומד בבית-הספר התיכון העירוני שם עד סיימו את לימודיו בו. שם החלה גם תקופת שירותו הטרום-צבאי בגדנ"ע. בתוך מסגרת זו פעל בתפקיד קשר בעיצומה של מלחמת הקוממיות ולאחר קום המדינה עבר את אחד הקורסים הראשונים של מ"כ. ימי שירותו הסדיר בצה"ל, שירות-המילואים ולאחרונה שירות-הקבע בדרגת סגן, כללו את השתתפותו בקרבות תל-אל-מוטילה ואף במערכת סיני. הואיל וראה את עתידו בצבא-הקבע עבר קורס קצינים וקורס של קציני חיל-תותחנים: אף זכה לכנפי-צנחן.

היה עובד כחשמלאי של פרסומת אך את נטייתו לאמנות גילה בציור ובצילום: במיוחד התמחה בציור על גבי כדי-חרס, בצילומי נוף וילדים. שטח-התעניינות נוסף היה לו שדה ההסטוריה - ובעיקר תולדות הצבאיות והנשק. נאמן ומסור היה לחבריו ואהוב עליהם בהטותו להם אוזן קשבת ובהושיטו להם גם יד עוזרת. את קשייו הוא השכיל לטשטש על-ידי בת-שחוק ומעולם לא התחשב בפגיעות קלות.

ביום י"ז במרחשון תשי"ח (11.11.1957) נפטר והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית שאול.

הוריו הקימו על-שמו ספריה לחיילים בבית-החולים "תל-השומר". כן נוסדה על-ידי ההורים קופת גמילות-חסד לזכרו בשיתוף עם בית-הכנסת החב"די ברמת-גן.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה