תפריט נגישות

רב"ט יחזקאל ששון ז"ל

יחזקאל ששון
בן 22 בנפלו
בן סלימה-שולה ונורי
נולד בעירק - בגדד
בכ"א בשבט תש"ו, 22/2/1946
התגורר בנס ציונה
התגייס ב-אוגוסט 1965
שרת בחיל הים
יחידה: אח"י דקר
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ט בטבת תשכ"ח, 30/1/1968
מקום נפילה: צוללת אח"י דקר
באזור האגן המזרחי של ים התיכון
הונצח בירושלים - הר הרצל, חלקת נעדרים
הותיר: הורים שני אחים ואחות

קורות חיים

בן נורי וסלימה. נולד ביום כ"א בשבט א' תש"ו (22.2.1946) בבגדד, בירת עירק.

המשפחה עלתה לארץ ב 11.2.1951. יחזקאל למד בבית-הספר היסודי ב' בנס-ציונה. שם השתייך לתנועת "הנוער העובד" ואת שעות הערב היה מקדיש לספורט - ובייחוד להתאגרפות. כאשר סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי בנס-ציונה המשיך בבית-הספר התיכון של ערב "חביב" בראשון-לציון ובשעות-הבוקר עבד. לאחר שנתיים עבר ללמוד ב"המכללה הישראלית" שברחובות ושם למד אלקטרוניקה בהצלחה מרובה. בשנה השלישית ללימודיו שם סודרה לו בהמלצת המנהל עבודה בחופש הגדול ב"מכון וייצמן" בהתנדבות. בתום כל חודש קיבל המלצות נוספות ויחד עם אלו ניתנה לו מתנה כספית. הוא אהב להתעסק בעבודות המשתייכות לחשמל, פירק וחיבר כלים חשמליים כמו רדיו, טרנזיסטורים, אנטנות לטלוויזיה וכו'.

באוגוסט 1965 גויס לצה"ל והצטרף לחיל-הים. לרוב שירת בחיפה. הוא התנדב לשרת בצוללות וביולי 1966 הוסמך כצוללן.

את הים אהב מאד והיה מבלה בו בשחייה שעות רבות. שבוע שבוע היה בא הביתה לחופשה ובהיותו בבית היה מרבה שמחה כי בקרב חבריו היה ה"מסמר". כך נמשך הדבר עד צאתו לחוץ-לארץ.

בתקופת שירותו באנגליה שלח מכתבים מלאי התפעלות מצד אחד וגעגועים מצד שני, יחד עם זה כתב שטוב לו בהווי-הצוות של הצוללת "דקר" שאליה צורף. אולם בתום השיפוצים שנעשו בה יצאה "דקר" בדרך לחופי-הארץ אולם כשזו היתה בדרכה בין גיברלטר לחיפה נותק הקשר עמה ושוב לא נתחדש.

זה היה ביום כ"ד בטבת תשכ"ח (25.1.1968) - והרבנות הצבאית הראשית קבע כי תאריך-פטירתו של יחזקאל בשעת מילוי תפקידו יחד עם השאר הוא יום כ"ט בטבת תשכ"ח (30.1.1968). כיון שיחזקאל נמנה עם חברי-הצוות הנעדרים הוצבה לו מצבת זכרון באנדרטה לזכר אנשי "דקר" בבית-הקברות הצבאי שעל הר-הרצל בירושלים. בספרו של ערן שורר "ששה ימים ב'דקר'" הובאה תמונתו.הצוללת אח"י "דקר" נמצאה ביום שישי י"ג בסיון תשנ"ט 28.5.1999 בים התיכון.

באתר: 41 33 צפון 43 29 מזרח, בעומק 2900 מטר.

זמן טביעה משוער: 25 ינואר 1968- כ"ה בטבת תשכ"ח לפנות בוקר.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה