תפריט נגישות

סמל אפרים אפי שבת ז"ל

אפרים שבת
בן 18 בנפלו
בן סטלה ומוריס
נולד בכ"ה בסיון תשי"ד, 26/6/1954
התגייס ב-פברואר 1973
שרת בחיל האויר
יחידה: יב"א 506
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"א בתשרי תשל"ד, 7/10/1973
מקום נפילה: מוצב החרמון
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול

קורות חיים

אפרים (אפי), בן סטלה ומוריס, נולד ביום כ"ה בסיון תשי"ד (26.6.1954) ברמת-גן.

הוא למד בבית-הספר היסודי "יהל"ם" ואחרי-כן המשיך ולמד בבית-הספר התיכון-מקצועי "אורט" ברמת-גן, במגמה לחשמלאות. הוא סיים את לימודיו בבית-הספר הטכני של חיל האוויר, בחיפה, במגמה לאלקטרוניקה. אפרים, שכונה בפי מיודעיו בשם אפי, היה תלמיד מצטיין בעיקר בתחום החשמל והאלקטרוניקה. בתחומים אלה שאף לעסוק באורח מקצועי בעתיד ולכן החליט לשפר את ידיעותיו ואת הכשרתו המקצועית. לשם כך עזב אח בית-הספר התיכון ברמח-גן ועבר לחיפה, שם למד בתנאי פנימייה קדם- צבאית, והוכשר כטכנאי אלקטרוניקה.

עוד כשהיה תלמיד בבית-הספר התיכון בנה מכשירים אלקטרוניים מורכבים, לרבות מערכת סטראופונית, שדרשה כישרון רב, הבנה והתמצאות בתחום האלקטרוניקה.

מנעוריו היה אוהב חברה, ורכש ידידים רבים בתנועת הנוער "הצופים", שהיה בה חבר. הוא היה חובב ספורט נלהב והצטיין בעיקר במשחק הכדורגל.

אפרים גויס לצה"ל בתחילת פברואר 1973 והוצב לחיל האוויר. מאחר שהשלים הכשרה בסיסית בבית-הספר הטכני של חיל האוויר, נשלח לשרת כטכנאי אלקטרוניקה בבסיס של החיל בצפון. ביחידתו היה חייל מסור וממושמע, מילא את תפקידו בשלמות ובדייקנות והיה מקובל על מפקדיו ואהוד על חבריו.

בערב יום הכיפורים תשל"ד התנדב לצאת למוצב החרמון ולמלא שם תפקיד של טכנאי אלקטרוניקה. לאחר שפרצו הקרבות ניסה לפלס לעצמו דרך לעבר כוחותינו ברמת הגולן. בפעולה זו נפגע ונהרג.

הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית- שאול. השאיר אחריו הורים ושתי אחיות.

לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה "סערת מלחמת יום הכיפורים טרם תמה, אך כאבנו על הנופלים הוא כאב עמוק, אשר ילווה אותנו שנים ארוכות. בנכם אפרים אשר שירת במוצב החרמון, נפל בנסותו לסגת מהמוצב הנצור, תוך ידיעת הסכנות העומדות בפניו, בדרכו אל החופש.

בנכם היה קורבן במלחמה אכזרית וקשה , ומי יתן ובכך ייתמו הקורבנות

אשר אנו משאירים בדרכנו הארוכה אל השלום".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה