תפריט נגישות

סגן יואב שפיגל ז"ל

יואב שפיגל
בן 21 בנפלו
בן אפרת ויהושע
נולד ברמת גן
בט"ז בטבת תשכ"ב, 22/12/1961
התגורר ברמת גן
התגייס ב-אוקטובר 1979
שרת בחטיבת הצנחנים
יחידה: גד' 890
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ג בסיון תשמ"ג, 4/6/1983
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: עין זחלתא
באזור לבנון
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 1, חלקה: 16, שורה: 6, קבר: 12.
הותיר: אם, אח ואחות

קורות חיים

בן אפרת ויהושע, נולד ביום ט"ז בטבת תשכ"ב (22.12.1961) ברמת גן. יואב החל את לימודיו בבית הספר היסודי "עליות". בן 9 שנים הוא היה, כאשר התייתם מאביו ונשלח להמשיך את לימודיו בפנימייה בבית הספר "הדסים", שבשרון.

כשסיים את לימודיו היסודיים, עבר יואב ללמוד בבית הספר "מבואות ים" וסיימו במגמת חובלים. מילדות הצטיין יואב בכושר מנהיגות, תושייה וכושר החלטה. הוא היה מקובל מאוד בחברה, ואהוב על מוריו וחבריו. יואב היה נער מהיר תפיסה ובעל תחביבים רבים. הוא אהב מאוד את הספורט הימי על כל צורותיו: גלישה, שיט, מפרשיות, סקי -ים ושחייה, יואב אהב לטייל והרבה לעשות זאת ברחבי הארץ, בעיקר במסעות רגליים בנגב ובערבה. הוא הצטיין בלימודי הגיאוגרפיה והטבע, ועסק רבות בחקר חיי הנחשים.

בראשית אוקטובר 1979 גויס יואב לצבא והתנדב לצנחנים. הוא עבר את מסלול הטירונות, קורס מ"כים, שסיימו כחניך מצטיין פלוגתי, ולאחר תקופת הדרכה קצרה נשלח לקורס קצינים. גם את הקורס הזה סיים יואב כחניך פלוגתי מצטיין.

בתחילת יוני 1982, כשפרצה המלחמה בלבנון, נטל יואב חלק בפריצה בציר החוף ובמצור על העיר ביירות.

ביום כ"ג בסיוון תשמ"ג (4.6.1983), בעת מילוי תפקידו, נהרג יואב בתאונת דרכים ליד עין זחלתא.

הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בקרית שאול.

יואב השאיר אחריו אם, אח ואחות.

במכתב תנחומים למשפחה, כתב מפקדו: "כמפקד מחלקה הביא יואב את המחלקה להישגים בולטים בקנה מידה צה"לי ובזכות יסודותיו, רצינותו ושאיפתו לשלמות, נחשבת המחלקה עד היום כמחלקה המובילה בצה"ל בתחומה".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה