תפריט נגישות

סמ"ר דניאל פומרנץ ז"ל

דניאל פומרנץ
בן 21 בנפלו
בן ורדה ואבי
התגורר בכפר אז"ר
שרת בחטיבת גולני
נפל בקרב
בכ"ב בתמוז תשע"ד, 20/7/2014
במבצע "צוק איתן"
מקום נפילה: רצועת עזה
באזור רצועת עזה
הותיר: הורים ושלושה אחים- אלעד, ליאור ונמרוד

קורות חיים

בן ורדה ואבי. נולד ב- כ"ז באלול התשנ"ג, 13.9.199 בכפר אז"ר.

דניאל למד בבית הספר התיכון "בליך" ברמת גן. את שנות חייו הצעירות העביר דניאל ב"צופים".

דניאל גויס לשריון, למרות שלא רצה. כדי לשנות את רוע הגזירה, הוא גרם לאמו לחרוג ממנהגה ולהתערב כדי להעביר אותו יחידה והוא שובץ בגדוד 13, בה מצא את מותו: "הילד הזה הצליח להביא אותי לעשות לו פרוטקציה - הפעלתי קשרים עם ותיקי גולני, שבדקה האחרונה צירפו אותו. הוא היה שמח ומאושר וגאה", נזכרת ורדה, שהדגישה שהיא לא חשה רגשות אשם על ההחלטה.

הפכת מהר להיות גולנצ'יק שרוף ומורעל. אהבת את החבר'ה מגולני ממש עד כלות הנשמה. סיום קורס מ"כים הפך אותך להרבה יותר רציני, שקול ומחושב. אהבת את החיילים שלך ללא גבולות". אביו, אבי פומרנץ, מעיד שדניאל "הכניס המון שמחת חיים בבית - אנרגטי, מתרוצץ, לא יכול לשבת לדקה, נהנה מכל רגע. אני שמח מאוד על כל רגע שהוא היה איתנו ועל ההחלטה להביא אותו בגיל מבוגר".

בתאריך 8.7.2014 פתחו במבצע "צוק איתן" המבצע החל בעקבות ירי רקטי הולך וגובר מרצועת עזה לעבר אוכלוסייה אזרחית בדרום ישראל, כתגובה ל"מבצע שובו אחים" של צה"ל לאחר חטיפת שלושת הנערים ב-12 ביוני. בתאריך 17 ביולי, נכנסו כוחות קרקעיים של צה"ל לרצועה במטרה לפגוע במנהרות הטרור.

ביום כ"ב בתמוז תשע"ד,20.7.2014 דניאל נהרג יחד עם שישה מחבריו בתקרית הנגמ"ש בסעגייה' שבעזה. מאות הגיעו לבית העלמין בכפר אז"ר כדי ללוות את דניאל בדרכו האחרונה. "אני עומדת פה מול קברך", המשיכה האם, "וכל שנותר לי זה רק לצעוק ולבכות. מאחר שזכינו לשוחח ביום שישי הרגשתי שגם אתה יודע ששעותיך ספורות והקלטתי את השיחה ללא ידיעתך". האם ורדה הקריאה לנוכחים מה שכתב דניאל: "למשפחה האהובה שלי בחיים לא חשבתי שאכתוב דבר כזה. לא יודע מה אומרים כי הכול כבר אמרתי בטלפון מה יש לי להוסיף? אולי זה בעצם משהו בשבילי? לתת לכם להיאחז בו. חשוב שתדעו שאני שמח שנולדתי למשפחה הזו, אני שמח שהתגייסתי לגולני ועשיתי הכול הכי טוב שלי. אם אתם קוראים את זה, סימן שאני סיימתי את הקריירה שלי, אבל לפחות נלחמתי בכבוד ואני שמח. תהיו בטוחים שאני שמח. חשוב שתדעו את זה". במכתב פנה דניאל למשפחתו: "לאחים המושלמים שלי: אין שמח ממני שיש לי אחים כאלה ולשני הוריי המדהימים שהביאוני עד הלום. אין כמוכם לא חסר לי כלום אף פעם, הייתי עטוף בחום ואהבה. בקיצור, אחרי כל החרטות: אין כמוכם ואני פשוט שמח לא משנה מה קרה. אוהב המון, דניאל פומרנץ הילד הקטן שלכם. בעזרת השם נחזור בשלום ותגידו לחיילים שלי שאני אוהב אותם".

האם המשיכה: "נולדת ב-13 לספטמבר, שובצת לגדוד 13. נהרגת ביום ה-13 של צוק איתן עם עוד 13 חיילים ובשניה אחת, לא יותר, הכל פשוט נגמר. אוהבת עד כלות וכולנו כבר מתגעגעים". ורדה פומרנץ שירתה בצה"ל כקצינת נפגעים. בהספדה מעל קבר בנה היא אמרה בדמעות: "אחרי שהשתחררתי מצה"ל ופשטתי מדים כי אזלו כוחותיי מלתמוך במשפחות שכולות ומשפחות של נעדרים, כל כך עצוב לי להודות בפנייך שידעתי. כל הזמן ידעתי שיבוא יום בו ידפקו גם על הדלת שלי אותם מבשרי רעות לובשי מדים".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה