תפריט נגישות

רב"ט דוד חיאק ז"ל

דוד חיאק
בן 33 בנפלו
בן חילואה ורחמים
נולד בעירק - בגדד
בניסן תרצ"ז, 4/1937
התגייס ב-אוגוסט 1956
שרת בחיל השריון
יחידה: ''עוצבת ''ראם''
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ז באלול תש"ל, 28/9/1970
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 1, חלקה: 6, שורה: 5, קבר: 16.
הותיר: הורים, אשה - תקווה, שני ילדים - יורם ואלון, וחמשה אחים ואחיות

קורות חיים

בן רחמים וחילואה. נולד בשנת תרצ"ז (1937) בבגדד, בירת עיראק. למד בבית-הספר היסודי "מסעודה שם טוב" ושנה אחת בבית-הספר התיכון שם. לאחר שעלה ארצה עם הוריו במרץ 1951, הצטרף לקיבוץ כפר מסריק ושם בילה את שנות התבגרותו. היה חבר בתנועת "השומר הצעיר". בשעותיו הפנויות אהב לקרוא הרבה והיה מסביר להוריו כמעט יום יום את החדשות שבעיתון. בעיות משפחתיות אילצוהו לעזוב את הקיבוץ, אך עד מהרה התאקלם בבאר-יעקב.

לפני גיוסו החל ללמוד מתוך שאיפה להשלים את בחינותיו לתעודת הבגרות. הוא אהב את החיים, וביקש את חברת ידידיו ובפגישותיו היה נוהג לשוחח בשקט וברצינות. בדרך חייו העמיס הרבה מאוד על שכמו ושקד על עבודתו יום יום, כדי לבנות לו בית ומשפחה בישראל; ואכן תוך זמן קצר הספיק להקים בית בישראל.

באוגוסט 1956 גויס לצה"ל ולמרות התנגדותם של אחדים מבני משפחתו התנדב לצנחנים, והיה בין הראשונים בחיל לפני מערכת סיני.

לאחר שחרורו מן הצבא ב-22.5.60 התגייס למשטרת ישראל, וראה את שירותו זה כהשלמה לשאיפתו לעשות בהתנדבות למען בטחון ישראל. שירת בתפקיד חוקר במחוז תל אביב. אז התחיל להשלים את לימודיו, מאחר שהתכוון ללמוד משפטים.

בשנת 1967 נשא לאשה את תקווה, ונולד בנו הבכור יורם. הוא השתחרר מהמשטרה, והחל לעבוד במשרד התקשורת.

במסגרת שירות המילואים עבר לחיל השריון והשתתף בכיבוש ירושלים במלחמת ששת הימים.

צנוע היה בהליכותיו, שקול בדבריו ובעל מידות טהורות. היה מסור ונאמן לביתו ולחבריו, ובעל דמות אצילה.

במחצית ספטמבר 1970 נקרא לשירות מילואים פעיל. חודש לאחר הולדת בנו אלון, ביום כ"ז באלול תש"ל (28.9.1970), מת מפצעיו, לאחר שבעה ימים של היאבקות עם המוות. הניח אישה ושני בנים. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול. הניח הורים, את אשתו תקוה, שני ילדים - יורם ואלון, שלושה אחים - מנשה, משה ויוסף ושתי אחיות - נורית ודליה.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה