תפריט נגישות

רב"ט עזרא עובד ז"ל

עזרא עובד
בן 33 בנפלו
בן קטי ומנשה ז"ל
נולד בעירק
בו' בכסלו תש"ו, 11/11/1945
התגייס ב-פברואר 1963
שרת בחיל השריון
יחידה: גד' 8232
נפל בעת שירותו
בכ"א באלול תשל"ח, 23/9/1978
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול

קורות חיים

עזרא בן מנשה וקטי ז"ל, נולד בט"ז בטבת תש"ה 11.11.1945 בעיראק. עלה לארץ לבדו בשנת תשי"א(1951). נקלט במוסד 'רמת הדסה' ושם למד והתחנך. בגיל צעיר נשא לאישה את בתיה, ולשניים נולדו בן ובת - ישי ונאוה. לפרנסת המשפחה עבד בהפצת ספרים. עזרא היה בחור שמח ועליז שאהב את החיים והראה תמיד פנים שוחקות. גם כשהיה במצב קשה, לא גילה כלפי חוץ שלא טוב לו. היה לו לב חם והיה מקבל תמיד אורחים בסבר פנים יפות. היה נדיב-לב ונתן תמיד הכול ביד רחבה, גם כשלא היה לו.

בשעות הפנאי היה עוסק בתחביביו: צילום ודיג. עזרא היה מסור לאשתו ולילדיו.

בראשית פברואר 1963 גויס לצה"ל והוצב לחיל-השריון. במסגרת שירותו עבר קורס נהגים, קורס נהגי-זחל"ם וקורס נהגי משאיות, אבל שירת כלוחם נהג-נגמ"ש , תפקיד שרכש אותו מניסיון. להערכת מפקדיו היה "חייל נאמן וממושמע, מקובל על חבריו ועל מפקדיו." ביום כ"א באלול תשל"ח (23.9.1978) נפל במילוי תפקידו, הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבקרית שאול.

השאיר אחריו אישה, בן, בת, אם, שני אחים ואחות. במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "רב"ט עובד עזרא היה חייל בגדודי ושירת במסגרת פלוגת חרמ"ש. עזרא שימש בפלוגה כחייל שנים רבות. היה מקובל על חבריו ועל מפקדיו, והגדוד כולו נעצב על מותו."

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה