תפריט נגישות

סגן יצחק לנדו ז"ל

יצחק לנדו
בן 20 בנפלו
בן מלכה ומשה
נולד ברמת גן
בי"ד באב תשי"ח, 30/7/1958
שרת בחיל השריון
יחידה: ביסל"ש 857
נפל בעת שירותו
בי' בחשוון תשל"ט, 10/11/1978
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: הורים, שלוש אחיות ואח

קורות חיים

יצחק, בן משה ומלכה. נולד ביום י"ד באב תשי"ח (30.7.1958) ברמת-גן. למד בבית-הספר היסודי 'עתיד' שברמת-גן וסיים את בית-הספר התיכון 'בליך' שם, במגמה ריאלית-פיסיקלית. היה תלמיד חרוץ ושנון והצטיין בלימודיו. אהבתו הגדולה של יצחק היתה עריכת טיולים בארץ והכרת נופיה. גם כאשר חזר עייף משירותו בצבא, עוד מצא די-מרץ לערוך טיול כלשהו. את חלומו, לסייר בארץ לאורכה ולרוחבה ללא הגבלת זמן, שמר לימים שלאחר שחרור מצה"ל.

ענף-הספורט האהוב עליו היה הכדורסל, ואף בשורות הצבא לא הזניח ענף זה. יצחק סבל ממכאובים בגבו, וזה גרר הנמכת הפרופיל הרפואי שלו, כאשר התייצב בבסיס-הקליטה-והמיון במחצית נובמבר 1976. הוא מיאן להשלים עם מניעת שיבוצו בחיל קרבי ונאבק רבות עם הממונים עליו, עד ש'סחט' מהם את הצבתו בחיל-השריון.

לאחר אימוני הטירונות עבר יצחק קורס נהגי-טנקים וזכה בו לציון גבוה ביותר. מאז היתה הדרך פתוחה גם לקורס מש"קי-טנקים ולבסוף גם לקורס-קצינים. לאחר שסיים קורס זה בהצלחה, הוענקה לו דרגת סגן-משנה והוטל עליו התפקיד של הדרכת טירונים. יצחק היה מדריך קפדן, שתבע מפקודיו התמסרות למילוי המשימות הצבאיות, כפי שהוא עצמו גילה בעת שירותו. חוסר-יעילות ובטלנות הרגיזו את רוחו, גם אם לא נגעו ישירות בעבודתו. יצחק נפל בעת שירותו ִ

ביום י"א בחשון תשל"ט (10.11.1978) הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבקרית-שאול. השאיר אחריו הורים, שלוש אחיות ואח. לאחר מותו הועלה לדרגת סגן. מפקדו של יצחק כתב למשפחה השכולה: "הכרנו את יצחק פרק-זמן קצר יחסית, עם-זאת, נתגלה כקצין טוב ובעל ידע מקצועי ורצון להצליח בעבודתו כמפקד מחלקת-טירונים."

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה